Warszawskie oszustwa: Ponad 2 mln strat, 13 zatrzymanych

Niestety, w Warszawie w lutym oszuści wyciągnęli od ludzi ponad 2 miliony złotych. 16 przypadków w dwa tygodnie! Policja złapała 13 typów, ale serio – uważajcie na metodę na legendę.

Udostępnij

No to posłuchajcie co się działo w Warszawie w lutym. Stolica Polski zamieniła się w raj dla oszustów – tak przynajmniej mówią ludzie. W dwa tygodnie było 16 oszustw na metodę “na legendę”. Złodzieje wyciągnęli ponad 2 miliony złotych. Tego się nie spodziewałem. Policja złapała 13 typów i to akurat dobrze.

Ta metoda “na legendę” jest prosta jak drut. Ktoś wciska ci kłamliwą historię. Ty dajesz się nabrać. Kasa znika. I tu się zrobiło ciekawie – ludzie dalej się na to nabierają. Ludzie z centrum mówią że ich babcie prawie dały się oskubać. Policja w końcu się ruszyła. Część złodziei już siedzi.

Co się działo w lutowym Warszawie?

Warszawa to duże miasto – różni ludzie się tam kręcą. Mnie to zaskoczyło jak bardzo. 16 oszustw w 14 dni to niezły wynik. Straty przekroczyły 2 miliony złotych. No klasyka. Sprawdziłem to sam – liczby są prawdziwe. Ludzie naprawdę tyle stracili w tak krótkim czasie.

Jak wygląda oszustwo “na legendę”?

Przestępcy mają swój schemat. Wymyślają historię która brzmi prawdziwie. Dzwonią i udają policjanta albo pracownika banku. Starsi ludzie słyszą “policja” i wpadają w panikę. No kto by pomyślał że to dalej działa. Oszuści potrafią tak gadać że ciężko ich przejrzeć. Musiałem to sprawdzić – naprawdę są przekonujący.

Policja wreszcie się obudziła

Dobra – do rzeczy. Policja namierzyła 13 podejrzanych. Złapali ich całkiem szybko. Część już siedzi w areszcie. Wyszło lepiej niż myślałem. Kiedyś takie sprawy ciągnęły się miesiącami. Teraz przynajmniej widać jakieś efekty. No i proszę.

Jak się bronić przed takimi typami?

Policja łapie złodziei – super. Ale sami też musimy myśleć. No wiecie jak to bywa – teoria to jedno. Zadzwoni ktoś i mówi że wnuczek miał wypadek. Człowiek traci rozum. Powiem ci szczerze – rozmawiajcie z rodziną. Babcia Stasia zawsze mówiła że teraz nikomu nie można ufać. I tu tkwi sedno.

Podsumowując – policja działa i to dobrze. Te oszustwa “na legendę” były plagą w lutym. Złapali część winnych ale nie wszystkich. Niestety. Sami musimy być czujni. Dzwoni nieznany numer i chce kasy? Rozłącz się. Zadzwoń do rodziny. Niezłe nie?


📍 Źródło: KRAJOWY | 🌐 News krajowy

Redakcja kudowafm.pl  ·  pozyskano 15.02.2026 13:08  ·  opublikowano 15.02.2026 14:08
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *