[data_pl_dzien] | Imieniny: [imiona_dzis] |
zachmurzenie duże
9°C
Szkolenia policji i kuratorów dla dobra dzieci
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu zorganizowała szkolenia dla policjantów i kuratorów sądowych, aby wzmocnić współpracę na rzecz ochrony dzieci.

No patrz, w styczniu 2026 wrocławscy policjanci zasiedli do ławek z kuratorami sądowymi. Powiem szczerze – trochę mnie zaskoczyło, że dopiero teraz wpadli na taki pomysł. Komenda Miejska zorganizowała szkolenia o dzieciakach i jak je chronić. No i fajnie wyszło.
Kierownictwo Wydziału Prewencji i Patrolowego wymyśliło sobie, że trzeba nauczyć mundurowych lepiej gadać z kuratorami. Niestety, serio? Przecież to oczywiste, że razem mogą więcej zdziałać dla dzieciaków. Ale no wiecie jak to jest – czasem najprostsze rzeczy dochodzą do nas najpóźniej.
Cel szkoleń
Ludzie gadają, że chodziło głównie o to, żeby policjanci i kuratorzy wiedzieli co robić jak dziecko jest w tarapatach. No i co? Uczyli się nowych metod, gadali o swoich doświadczeniach. Każdy opowiadał jak to u niego wygląda. Proszę was, wreszcie ktoś pomyślał żeby się spotkać i pogadać normalnie.
Zakres tematyczny
Uczyli się wszystkiego – od paragrafów po to jak wchodzić do domu gdzie dziecko ma przejechane. Nie uwierzycie, ale podobno trzeba było im tłumaczyć podstawy. No i patrzcie – teoria teorią, ale pokazywali też jak to robić naprawdę. Bo wiecie, papier wszystko przyjmie.
Współpraca międzyinstytucjonalna
Ziomki mówią, że najlepsze było to, że wreszcie mogli się poznać twarzą w twarz. Policjant zobaczył jak pracuje kurator. Kurator zrozumiał czemu glina czasem nie może wszystkiego. Klasyka Kudowy – najpierw się nie lubią, a potem piją razem kawę. Tu było podobnie.
Reakcje uczestników
Dałem się nabrać, że będą narzekać, a oni chwalili. Mówili że takich szkoleń powinno być więcej. No patrz pan – okazało się że jak się spotkają i pogadają normalnie, to lepiej im się pracuje. Kto by pomyślał? Niektórzy wymienili się numerami i teraz dzwonią do siebie jak coś się dzieje.
Trochę mnie wkurzyło, że dopiero teraz się za to wzięli we Wrocławiu. Serio? Tyle lat minęło zanim ktoś wpadł na to żeby ich razem posadzić i nauczyć współpracy. Ale lepiej późno niż wcale. Może dzięki temu jakieś dziecko będzie miało lepiej. No i o to przecież chodzi.
📍 Źródło: KRAJOWY | 🌐 News krajowy
Redakcja kudowafm.pl · pozyskano 02.02.2026 14:40 · opublikowano 02.02.2026 15:40






