Burmistrz Kudowy Aneta Potoczna Uhonorowana Odznaczeniem

Osiemnaście osób z lokalnych struktur samorządowych otrzymało Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Udostępnij

Uroczyste wręczenie odznak honorowych

Osiemnaście osób z lokalnych struktur samorządowych otrzymało Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”. Tyle osób doceniono podczas uroczystości w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marcina Kierwińskiego, odznaczenia wręczyła Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska. Towarzyszyły jej Monika Wielichowska, Wicemarszałek Sejmu, poseł Jolanta Niezgodzka oraz I Wicewojewoda Dolnośląska Agnieszka Miza.

Wyrazy wdzięczności za służbę

Anna Żabska stwierdziła, że wyróżnienia są wyrazem wdzięczności za długoletnią służbę publiczną i skuteczne działania na rzecz Dolnoślązaków. Odznaka ma być dowodem uznania za profesjonalizm, oddanie i codzienną pracę.

Lista odznaczonych

Wśród odznaczonych znaleźli się:

  • Aneta Potoczna, Burmistrz Miasta Kudowa-Zdrój
  • Ilona Antoniszyn, była Wiceminister Gospodarki
  • Paweł Czuliński, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra
  • Wioletta Efinowicz, Starosta Powiatu Oleśnickiego
  • Lilla Jaroń, była Wiceminister Edukacji
  • Dorota Konieczna-Enozel, Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce
  • Magdalena Krupa, Starosta Powiatu Strzelińskiego
  • Małgorzata Krzyszkowska, Starosta Powiatu Kamiennogórskiego
  • Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa
  • Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy
  • Dorota Pawnuk, Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin
  • Marta Ptasińska, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo
  • Magdalena Razik-Trziszce, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia
  • Małgorzata Szczepańska, Starosta Powiatu Lwóweckiego
  • Zbigniew Tur, Wójt Gminy Kłodzko
  • Elżbieta Urbanek, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia
  • Monika Włodarczyk, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
  • Elżbieta Zakrzewska, Burmistrz Kowar

Ustanowienie odznaki honorowej

Odznakę ustanowiono Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12.06.2015 r.


Źródło: Dolnośląski Urząd

Redakcja kudowafm.pl  ·  pozyskano 03.06.2026 05:58  ·  opublikowano 03.06.2026 06:58  ·  oryginał 02.06.2026 15:00
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *